Adaptacja w przedszkolu Motylek 3 Warszawa Ochota (Szczęśliwice)

zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Przygotujcie swoją pociechę do nowej, wspaniałej przygody

 i zapiszcie dziecko na zajęcia adaptacyjne. Jest to doskonały czas na poznanie nauczyciela, nowych przyjaciół oraz miejsca, w którym maluch spędzi najbliższe lata.

poniedziałek – piątek
godz. 7:00 – 18:00
Warszawa, Ochota
ul. Usypiskowa 3A

WYBIERZ NAJLEPSZE PRZEDSZKOLE W WARSZAWIE

Adaptacja dzieci w przedszkolu Motylek 3 – poznaj naszą ofertę

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE
Śr: 14:00-15:00
Czw: 10:00-11:00

400 zł
(miesięcznie za 1 dziecko)
 • wejście do rzeczywistej grupy:
  – adaptacja w grupie
  – poznanie nauczyciela
  – poznanie codzienności przedszkola
 • uczestniczenie w zajęciach:
  – angielski
  – rytmika
 • konsultacje z nauczycielem:
  – poznanie metod pracy
  – sprawdzenie „czy jest chemia”?
  – zadanie wszelkich pytań
 • dodatkowe aktywności:
  – teatrzyki
  – przejażdżki kucykiem, etc.
Sprawdź naszą ofertę:
Wpisowe:
(jednorazowo)

700 zł

1 miesiąc przerwy?
Zapłacisz tylko:

350 zł

Wsparcie dla rodziców

Dobro dziecka dla nas jest najważniejsze, dlatego wspieramy rodziny w trudnej sytuacji. Bardzo chętnie też współpracujemy z rodzinami wielodzietnymi.

Obniżamy czesne
drugiego dziecka:

- 50%

Obniżamy czesne
trzeciego dziecka:

- 75%

CO NAS WYRÓŻNIA

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu – dlaczego my?

Łączymy szczęśliwe dzieciństwo z rozwojem osobowym. Rodzinna atmosfera w przedszkolu pomaga dzieciom przejść adaptację i poznać nowych przyjaciół. Ufamy, że społeczne umiejętności, na które kładziemy nacisk w Motylku 3, będą owocowały przez całe życie u tych wspaniałych przyszłych dorosłych.

Dla kogo JEST nasze przedszkole:

Jesteśmy przedszkolem o tradycyjnych wartościach i staramy się w harmonijny sposób wspierać rozwój dziecka. Ufam, że w naszej placówce lepimy naczynko, do którego będzie później wlewana wiedza ze szkoły podstawowej, średniej czy studiów. Od tego, jak ulepimy nasz garnuszek, będzie zależało całe dalsze życie Waszego malucha. Każde pęknięcie lub niedoskonałość w procesie edukacji przedszkolnej wywiera ogromny wpływ na dalszy rozwój, dlatego chcemy mieć pełne zaangażowanie rodziców w proces edukacji swojej pociechy. Wierzę, że dziecko jest tak ciekawą świata istotą, że nie potrzebuje zachęcania do nauki… wystarczy usunąć bariery w rozwoju, zapewnić możliwość uczenia się i bezpieczną atmosferę, a maluch rozkwitnie i ruszy w przygodę poznawania świata.

Dla kogo NIE JEST nasze przedszkole:

Nie jesteśmy “przechowalnią” dzieci, gdzie zostawia się dziecko by nie przeszkadzało rodzicom w jego dorosłym życiu. Zależy nam na poprawnym rozwoju dziecka i tutaj współpraca z rodzicami jest bardzo istotna. Stąd nie możemy sobie pozwolić na posiadanie wśród naszych klientów rodziców niezaangażowanych w rozwój dzieci.

Nie jesteśmy też przedszkolem integracyjnym, dlatego kierujemy swoją ofertę tylko do dobrze funkcjonujących dzieci. Chcemy upewnić się, że każda osoba, która do nas trafia ma doskonałe warunki rozwoju, dlatego musimy się specjalizować. Naszą specjalizacją jest harmonijny rozwój dobrze funkcjonujących dzieci.

Adaptacja przedszkolna -co nas wyróżnia?

Profesjonalna kadra

Opiekę nad dziećmi powierzamy profesjonalnym pedagogom przedszkolnym i psychologom. Jednocześnie upewniamy się, że Ciocie mają serce po właściwej stronie: kochają i szanują dzieci.

Dwa języki obce

Codziennie język angielski, a od 4-go roku życia hiszpański dwa razy w tygodniu. Takie podejście doskonale wykorzystuje potencjał i chłonność dziecka na języki obce.

Małe grupy

W grupach mamy zazwyczaj do 15 dzieci. Nauczyciel wraz z asystentem mają czas, by na bieżąco zauważać potrzeby każdego dziecka w grupie i aktywnie wspierać ich rozwój.

Zdrowa kuchnia

Serwujemy dzieciom pięć urozmaiconych posiłków o dużej wartości odżywczej. Na miejscu przygotowywane są: śniadania i podwieczorki, a smaczne, domowe obiady dostarcza firma cateringowa.

Bogaty program

W ramach czesnego w każdym tygodniu dziecko ma zajęcia: 2x rytmika, gimnastyka korekcyjna, logopeda grupowy, opieka psychologa, 5x angielski, 2x hiszpański (od 4 roku życia).

Dwa place zabaw

Przedszkole ma dwa własne place zabaw, na jednym uprawiamy sport na drugim bawimy się. W lecie rozkładane są basen i dmuchana zjeżdżalnia.

ZAPRASZAMY DO MOTYLKA 3 NA WARSZAWSKIEJ OCHOCIE

Jak zapisać dziecko na proces adaptacji w przedszkolu Motylek 3?

Możesz to zrobić w czterech bardzo prostych krokach. Na początek zadzwoń do nas lub umów się na wideo rozmowę.
Masz pytania napisz do nas: przedszkole@motylek3.pl
1

Rozmowa telefoniczna
lub rozmowa wideo

Zadzwoń do nas lub umów się na rozmowę wideo. Chcemy poznać Wasze potrzeby, aby upewnić się, że jesteśmy właściwą dla Was placówką. Zachęcamy obu opiekunów do uczestnictwa we wstępnej rozmowie, aby szczegółowo omówić wszelkie kwestie.

2

Spotkanie
w przedszkolu

Po wstępnej rozmowie czujecie, że Motylek 3 to miejsce, którego szukacie, wtedy zapraszamy Was na spotkanie w przedszkolu. Podczas wizyty poznacie Nauczyciela i poczujecie naszą rodzinną atmosferę. Warto zabrać ze sobą dziecko na to spotkanie, aby zaobserwować jego reakcję na nowe otoczenie.
3

Zajęcia
adaptacyjne

Uzupełniamy dokumenty i zapraszamy malucha na zajęcia do docelowej grupy. Adaptacja trwa 2-4 tygodnie, kilka godzin dziennie, kilka dni w tygodniu. Na zajęcia zapraszamy wraz z rodzicem. To wydarzenie może być stresujące, dlatego długość adaptacji jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.
4

Regularne
zajęcia

Po okresie adaptacji dziecko zostaje w przedszkolu przez cały dzień i samodzielnie funkcjonuje w grupie.Na początku tego okresu warto być czujnym na sygnały ze strony pociechy. Po miesiącu można zastanawiać się nad ewentualnymi zajęciami dodatkowymi.

MOTYLEK 3 ODPOWIADA

Adaptacja dziecka w przedszkolu - FAQ

Adaptacja to proces zapoznawania dziecka z nowym otoczeniem, jakim jest przedszkole i kontakt z rówieśnikami.

Rodzic powinien uczestniczyć w adaptacji, daje to maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Na adaptację przychodzimy kilka razy w tygodniu po kilka godzin. Postępem adaptacji zarządza Nauczyciel.

Warto by dziecko zjadło śniadanie w domu, ponieważ emocje mogą uniemożliwić jedzenie w placówce. Warto też porozmawiać z maluchem przed wyjściem by wiedziało, gdzie się udajecie i dlaczego. To jest kolejny etap samodzielności dziecka, warto to zaznaczyć w rozmowie, by pociecha czuła dumę z możliwości uczestniczenia w tej przygodzie.

Przyjmujemy dzieci w wieku 2,5 – 6 lat. Jeśli Wasze dziecko jest młodsze, też warto się z nami skontaktować, by zaplanować proces adaptacji, który może być prowadzony we wcześniejszym wieku.

Nasze przedszkole tworzą ludzie. Zależy nam na rodzinnej atmosferze. Nie jesteśmy “przechowalnią” dzieci i oczekujemy współpracy i otwartej komunikacji z rodzicami.

Więcej pytań?

Porozmawiajmy!

Gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy po 90 dniach w przypadku niezadowolenia!