Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Motylek 3

NAJLEPSZE zajęcia dodatkowe

Dowiedz się jak maluchyspędzają czasw przedszkolu Motylek 3

Poza realizacją podstawy programowej, dbamy o pełny rozwój naszych małych podopiecznych. Chcemy by dziecko rozwijało się w pełni dlatego proponujemy dwa rodzaje zajęć dodatkowych:

Zajęcia podstawowe

w których uważamy że powinno uczestniczyć każde dziecko. Zajęcia te odbywają się w takich godzinach by dzieci pozostające do obiadu mogły w nich uczestniczyć.

Zajęcia fakultatywne

rodzice wybierają je na bazie zainteresowań i mocnych stron swojej pociechy. Zajęcia te odbywają się po obiedzie. Wymagają pozostawienia w przedszkolu dzieci na cały dzień.

W trosce o najmłodszych, wszystkie zajęcia dodatkowe w przedszkolu prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, trenerów i wychowawców, których dobieramy starannie na bazie ich doświadczenia i umiejętności pracy z dziećmi. Nie ma konieczności zapisywania dzieci na zajęcia dodatkowe, jednak zainteresowania warto rozwijać już od najmłodszych lat. Zajęcia dodatkowe pomagają w rozwoju i odkrywaniu pasji i talentów naszych pociech.

Akrobatyka

Rozwija zręczność u dzieci, ale również pomaga im lepiej funkcjonować w przestrzeni. Poprzez różnorodne ćwiczenia, dzieci uczą się panować nad swoim ciałem, co przekłada się na poczucie równowagi oraz umiejętność poruszania się w różnych środowiskach. Akrobatyka w przedszkolu to doskonałe narzędzie, które pozwala naszym maluchom na odkrywanie własnych, wyjątkowych, możliwości.
Akrobatyka dla przedszkolaków to również świetny sposób na poprawę elastyczności i siły mięśniowej. Podczas zajęć maluchy uczą się wykonywać różnego rodzaju akrobacje, zaczynając od tych najłatwiejszych, po coraz bardziej zaawansowane ćwiczenia. To nie tylko rozwija ich zdolności fizyczne, ale także pozwala na kształtowanie pozytywnego nastawienia do wysiłku i wyzwań.

Plastyka

Zajęcia plastyczne w przedszkolu Motylek 3 to fascynujące doświadczenia sensoryczne, kluczowe dla przedszkolnej grupy wiekowej. Poprzez tworzenie “nowego” zachęcamy dzieci do korzystania z ich naturalnej kreatywności i chęci do bawienia się światem. Dzięki plastyce maluchy mają szansę wykorzystać swoje zmysły do twórczego eksplorowania różnorodnych materiałów artystycznych. Podczas zajęć plastycznych dla przedszkolaków, dzieci uczą się tworzyć mniejsze i większe dzieła, co rozwija ich wyobraźnię oraz zdolności manualne i poczucie sprawczości.
W czasie zajęć plastycznych zaangażowana jest potrzeba naśladowania, wpływająca na zdolności obserwacyjne. Jednocześnie, potrzeba skupienia się na swoim dziele i wykonanie go od początku do końca, uczy dzieci koncentracji, kluczowej w obecnych czasach. Tworzenie własnych dzieł sztuki daje dzieciom poczucie sprawczości i buduje własną wartość, a unikatowość dzieł wspiera poczucie wyjątkowości.

Judo

Judo to doskonała forma aktywności fizycznej, która pomaga dzieciom zrozumieć, jak funkcjonuje ich własne ciało. Podczas zajęć judo w przedszkolu nasze maluchy doskonalą swoje umiejętności motoryczne, rozwijają zmysł równowagi oraz uczą się zasad interakcji z innymi.
Trening judo dla dzieci przedszkolnych składa się z różnorodnych ćwiczeń i technik, które rozwijają zarówno siłę, jak i elastyczność ciała. Dzieci uczą się również, jak odpowiednio upaść i unikać obrażeń. Tego typu praca pozwala też dzieciom zrozumieć jak ich czynności wpływają na otaczający świat. Zajęcia judo dla przedszkolaków budują poczucie sprawczości, a jednocześnie pozwala zrozumieć jak panować nad agresją i wyładowywać emocje bez krzywdzenia innych. Ćwiczenia te pomagają maluchom zrozumieć swoje ciało i jego możliwości, co ma pozytywny wpływ na ich samoocenę i pewność siebie. To jest ten moment, kiedy dziecko zacząć świadomie budować siebie i widzieć tego efekty.

Piłka nożna

Zajęcia z piłki nożnej dla przedszkolaków pomagają dzieciom rozwijać koordynację ruchową. Podczas treningów dzieci nie tylko uczą się podstawowych umiejętności piłkarskich, ale również doskonalą swoje zdolności motoryczne, takie jak przyśpieszenie, zwinność i precyzja.
Piłka nożna w przedszkolu wymaga od maluchów współpracy i uczenia się rozwiązywania konfliktów celem osiągnięcia wyższego celu. Dzieci uczą się współpracować, podążać za instrukcjami trenerów oraz szanować reguły gry. Te zajęcia pozytywnie wpływają na poczucie odpowiedzialności i samodyscyplinę.

Robotyka

Zajęcia z robotyki dla dzieci przedszkolnych wspierają umiejętność logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów. Są to tzw. umiejętności przyszłości, które pozwolą dziecku zdobyć kompetencje, które będzie wykorzystywać przez kolejne lata. Technologia zmienia się w zawrotnym tempie, by móc ją okiełznać teraz i w przyszłości niezbędna jest logika.
Podczas zajęć z robotyki w przedszkolu dzieci uczą się programowania prostych robotów i automatyzacji, rozwiązują zagadki logiczne. Dzieci mają możliwość eksperymentowania z różnymi narzędziami, odkrywania zasad inżynierii. Zajęcia te rozwijają kreatywność, zdolności analityczne oraz umiejętność dzielenia złożonych problemów na mniejsze i prostsze do rozwiązania. Praca nad rozwiązaniem problemu pozwala budować umiejętność koncentracji, a satysfakcja z rozwiązania problemu buduje poczucie sprawczości i własnej wartości.

Trening umiejętności społecznych (TUS)

Kolejną umiejętnością przyszłości jest umiejętność komunikacji i odnajdywania się w sytuacjach społecznych. Ten trening jest kluczowy dla budowania kompetencji liderskich. Umiejętność komunikacji interpersonalnej jest niezwykle niezwykle trudna do rozwijania w obecnym zinformatyzowanym świecie. Podczas tych zajęć dzieci uczą się budować relacje z rówieśnikami, komunikować swoje potrzeby i emocje oraz rozwiązywać konflikty w sposób konstruktywny.
TUS w przedszkolu obejmuje różnorodne gry i ćwiczenia, które rozwijają empatię, umiejętność słuchania drugiego człowieka oraz asertywność. Dzieci uczą się również rozpoznawać i radzić sobie ze swoimi emocjami oraz podejmować decyzje. Trening umiejętności społecznych dla dzieci to nie tylko doskonałe przygotowanie do życia w społeczeństwie, ale również podstawowe narzędzie do osiągania sukcesów w przyszłości.

Rozwój twojej pociechy

Jak wybieraćzajęcia dodatkowew przedszkolu Motylek 3?

W ramach podstawowego programu dbamy o harmonijny rozwój każdego dziecka. Celem zajęć dodatkowych dla przedszkolaków jest odkrywanie i wspieranie wyjątkowości Waszej pociechy. Przy zapisywaniu na zajęcia dodatkowe w przedszkolu warto jednak być rozważnym i nie zachłysnąć się mnogością wyboru. Dziecko prócz zajęć dodatkowych powinno mieć również czas na samodzielną zabawę i zwykłe bycie dzieckiem. Na pewno warto spróbować wszystkich zajęć, by umieć znaleźć “to coś”.

Jednocześnie skupienie warto utrzymać na kilku zajęciach, by też nauczyć dziecko podejmowania świadomych wyborów. Dziecko powinno aktywnie uczestniczyć w decydowaniu, przy których zajęciach woli pozostać, a z których chce zrezygnować. Tutaj warto też pamiętać, że początki zawsze są trudniejsze i warto zachęcić dziecko do konsekwentnego podejścia do każdego z typów zadań, by nie zniechęcić się pierwszymi niepowodzeniami początkującego.

Przedszkole Motylek 3 to doskonałe miejsce dla każdego dziecka, które pragnie odkrywać i rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności i czerpać radość z bycia dzieckiem. Zapraszamy rodziców i dzieci do dołączenia do naszej przedszkolnej społeczności, gdzie rozwijanie się staje się prawdziwą przyjemnością.